Filmy na podstawie sztuki, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje na podstawie sztuki, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Bliżej

7,1
Czworo dorosłych ludzi wpada w pułapkę własnych uczuć i tłumionych dotąd namiętności. Zmieniają się między sobą partnerami i poprzez to oszukują samych siebie. Film stara się odpowiedź na pytanie, jak poważne skutkach może być takie eksperymentowanie.
Boże Narodzenie roku 1183. Starzejący się król Anglii Henryk II pragnie wyznaczyć swojego następcę. Każdy z jego trzech synów Ryszard, Jan i Geoffrey pragnie tronu dla siebie. Żona Henryka, królowa Eleonora skłonna byłaby podzielić królestwo. Jednak król Henryk jest temu zdecydowanie przeciwny: królestwo ma pozostać całością, a władca może być tylko jeden. W ciągu kilku świątecznych dni rozegra się wyrafinowana gra, w wyniku której określona zostanie przyszłość królestwa. [opis dystrybutora]

Moonlight

6,4
6,0
MOONLIGHT jest filmem o życiu młodego czarnego mężczyzny, poczynając od dzieciństwa w jednej z gorszych dzielnic Miami, w której próbuje odnaleźć swoje miejsce. Z jednej strony obraz życia Afroamerykanów we współczesnej Ameryce, z drugiej bardzo osobista, poetycka refleksja na temat tożsamości, rodziny, przyjaźni i miłości; genialny film pełen głębokiego współczucia i uniwersalnych prawd. Powalające, wyjątkowe dzieło Jenkinsa, wspartego przez fantastyczną aktorsko obsadę, w dogłębnie poruszający sposób ukazuje chwile, ludzi i niezbadane siły, które kształtują nasze życie i nas samych.


Tajemnice lasu

5,7
5,0
Into the Woods łączy w sobie historię kilku baśniowych postaci (między innymi Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Jacka, Roszpunkę), które zostaną napotkane przez głównego bohatera tej opowieści - piekarza, który poszukuje sposobu na zdjęcie klątwy rzuconej przez wiedźmę na jego żonę.
Romantyczna komedia o towarzyskiej „wojnie“ pomiędzy chłodną i stonowaną angielską teściową a amerykańską pełną wdzięku i blasku synową. Błyskotliwe dialogi, cięte riposty i zderzenie odmiennych kultur to gwarancja doskonałej zabawy. W filmie zobaczymy młodą gwiazdę Jessicę Biel oraz jak zawsze pełnego uroku Colina Firtha znanego z takich hitów jak “Dziennik Bridget Jones” i “Mamma Mia!”. Film wyreżyserował twórca niezapomnianej “Priscilli – Królowej pustyni”.

Syn

6,6
6,4
Peter (Hugh Jackman) mieszka z nową partnerką, Beth (Vanessa Kirby) i ich małym synkiem. Jego życie jest ustabilizowane i wygodne. Jednak to zmienia się, gdy jego była żona Kate (Laura Dern) pojawia się z pierwszym synem, Nicholasem (McGrath), który jest już nastolatkiem. Okazuje się, że Nicholas od miesięcy nie pojawia się w szkole, jest niespokojny, zdystansowany i zły. Peter stara się zadbać o Nicholasa tak, jak chciałby, aby jego własny ojciec (Anthony Hopkins) dbał o niego. Jednocześnie musi lawirować w pracy, gdzie pojawia się oferta wymarzonego stanowiska w Waszyngtonie. Peter sięgając do przeszłości, aby naprawić swoje błędy, traci z oczu to co najważniejsze.
W jarmarcznej scenerii różowych faflamingów, marmurowych fontann i plastikowych palemek spotykają się Gnomeo i Julia i zakochują się w sobie po czubki uszu, a raczej krasnalich czapek. Jednak na drodze ich uczucia staje odwieczny konflikt – wywodzą się z wrogich sobie domostw – Montekich i Kapuletów. Czy miłość pokona wszelkie przeszkody?
Karl Childers wraca do rodzinnego miasteczka po 25 latach, jakie spędził w szpitalu psychiatrycznym. Trafił tam jako dwunastolatek- po zamordowaniu matki i jej kochanka. Dla ociężałego umysłowo mężczyzny powrót do normalności nie jest łatwy. Na szczęście, spotyka małego Franka, który okazuje mu życzliwość, a matka chłopca, Linda, pozwala mu zamieszkać w garażu. Jak odwdzięczyć się przyjaciołom? Na przykład, powstrzymując Doyle'a, kochanka Lindy, przed znęcaniem się nad nią i chłopcem.
W październiku 1998 roku w miasteczku Laramie, w Wyoming, dwóch młodych ludzi śmiertelnie pobiło geja. Wkrótce po tym reżyser Moises Kaufman i członkowie nowojorskiego Tectonic Theater pojechali do Laramie. Aktorzy przeprowadzili ponad 200 wywiadów z mieszkańcami miasta.
Londyn, początek XX wieku. Wendy Darling każdego wieczoru zaczarowuje swoich braci przed snem opowiadając im historię o zawadiackim i groźnym kapitanie Hooku. Jednak pewnej nocy do ich pokoju wlatuje mały chłopiec, Piotruś Pan, który zabiera ich drogą przez gwiazdy do porośniętej bujną roślinnością dżungli w której znajduje się magiczna kraina Nibylandia. Tak zaczyna się opowieść o dzieciach mieszkających w miejscu, gdzie nie obowiązują żadne prawa dorosłych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…